Naoussa Taekwon-do. Τέσσερα μετάλλια στο Serbia Open

Τις πρώτες επιτυχίες για τη νέα αγωνιστική χρονιά και μάλιστα διεθνείς κατέκτησε το Taekwon-do της Νάουσας. Ο σύλλογος συμμετείχε στο διεθνές τουρνουά SERBIA OPEN 2024 το οποίο διεξήχθη το Σάββατο 19 Οκτωβρίου στο Novi Sad της Σερβίας και στην αθλητική σάλα SPENS, με την συμμετοχή 430 αθλητών από 12 ευρωπαϊκές χώρες.

Οι τέσσερις αθλητές του συλλόγου έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους και έφεραν στην πόλη μας τέσσερα μετάλλια (1 χρυσό & 3 χάλκινα).

Στην κατηγορία των εφήβων ο Δουλγερίδης Χριστόφορος κατέκτησε χρυσό μετάλλιο στα τουλ 2 Dan και χάλκινο στη Μάχη +70 Kgr, ενώ ο Εγγονόπουλος Άγγελος την 5η θέση στην Μάχη -55 Kgr.

Στην κατηγορία των ανδρών ο Γιούρος Λουκάς κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην Μάχη -71 Kgr, ενώ στην κατηγορία των γυναικών η Νταή Ειρήνη κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην Μάχη -77 Kgr.

Αρχηγός της αποστολής ο προπονητής Δημητριάδης Παναγιώτης ο οποίος την ταξίδεψε οδικώς στη Σερβία με απόλυτη ασφάλεια. Στο περιθώριο της διοργάνωσης, η ομάδα περιηγήθηκε στο πανέμορφο Novi Sad και στα πιο εμβληματικά σημεία του.