Πρώτη νίκη για τη Βέροια! 2-1 τη Νίκη Ευκαρπίας με ανατροπή

Ένα δραματικό β΄ ημίχρονο που κράτησε σε αγωνία τους φίλους της Βέροιας έφερε στο τέλος την ανατροπή και την πρώτη νίκη για την βασίλισσα του βορρά στο πρωτάθλημα.

Η εικόνα της ομάδας στο α' ημίχρονο ήταν και πάλι μέτρια με πολλά λάθη σε όλες τις γραμμές και ευτυχώς που οι φιλοξενούμενοι έμειναν στο 0-1. !! Από το 16 λεπτό πέτυχαν το γκόλ με τον Μποζίδη που έπιασε την άμυνα στον "ύπνο." Στο β' ημίχρονο η εικόνα της ομάδας άλλαξε χάρις στην είσοδο των νεαρών Μιχαηλίδη Βασιλακάκη Λαφάρα και Τούφα. συν την επανεμφάνιση του Αλέξη Παπατζίκου που έφερε μία ηρεμία στην άμυνα. Η αντεπίθεση άρχισε από τα μέσα του β' ημιχρόνου και μετά την ισοφάριση στο 75' με το γκολ του Τούφα, οι παίκτες πίστεψαν και στην ανατροπή και την πέτυχαν στο 90' λεπτό με τον Μεληκιώτη με σουτ από κοντά. Φυσικά ακολούθησαν έξαλλοι πανηγυρισμοί από τους παίκτες τους παράγοντες και τους φίλαθλους. Η αλλαγή όπως είπαμε ήρθε από το πείσμα των νεαρών παικτών και το πάθος που δεν είχαν στο α' ημίχρονο.

ΠΣ ΒΕΡΟΙΑ: Καντιμοίρης, Χαβιαρόπουλος (46’ Βασιλακάκης), Κουτσούκης (49’ Μιχαηλίδης), Τζημογιάννης, Γαλόπουλος (46’ Παπατζίκος), Τερζής (65’ Τούφας), Ντόγος, Τζόρνταν, Μεληκιώτης, Παναγιωτίδης, Χατζηπάντος (46’ Λαφάρας).