Σχολικός αγώνας γκραν γκινιόλ... με 20 πέναλτι στο γήπεδο Νάουσας!

Μπορεί να διανύουμε περίοδο εντυπωσιακών αγώνων τσάμπιονς λιγκ, ωστόσο δεν πήγε πίσω σε θέαμα ένας σχολικός αγώνας που έγινε το μεσημέρι της Τρίτης στο γήπεδο της Νάουσας. Με στόχο την πρόκριση στον τελικό της Ημαθίας (όπου είχε ήδη προκριθεί νωρίτερα το ΕΠΑΛ Βέροιας νικώντας με 1-0 το 2ο ΓΕΛ) αγωνίστηκαν ΕΠΑΛ Νάουσας και 4ο ΓΕΛ Βέροιας. Η ομάδα της Νάουσας προηγείτο με 2-0 μέχρι το ξεκίνημα των καθυστερήσεων, οπότε όχι μόνο ισοφαρίστηκε από την ομάδα της Βέροιας μέσα σε 2 λεπτά, ακολούθησε κλασική ευκαιρία και δοκάρι ένα λεπτό αργότερα! Η αγωνία κορυφώθηκε στη διαδικασία των πέναλτι, όπου χρειάστηκαν 20 πέναλτι για να επικρατήσει τελικά το 4ο λύκειο Βέροιας με 9-8!

Πολύ καλό το επίπεδο και η συμπεριφορά των μαθητών, ενώ ξέφυγε κάποιες στιγμές η κερκίδα.

Ο τελικός θα γίνει την ερχόμενη εβδομάδα.